Domů Seznam přání (0) Účet Nákupní košík Objednat
x

Klinické studie

Lékařský výzkum - používání Dead Sea Clay v medicíně a kosmetice

Lékařský výzkum našel mnoho výhod v medicíně pro nejúčinnější přírodní léčbu kůže a kožních onemocnění, kromě jeho největšího uplatnění v kosmetickém průmyslu.

Výzkum byl poprvé zahájen ve Spojených státech, kde jej založil doktor Jamal Dabbas, který se podílel na studii vedle svých kolegů, Dr. Omar Omran a jeho skupiny, kteří studovali dermatologii a interní lékařství na univerzitě Jhon Hopkins v USA. Výzkum pokračoval v Jordánsku a celé původní dílo bylo dokončeno v 3 největších centrech v Jordánsku: univerzitní nemocnice, nemocnice King Hussein at Royal medical services institution a ministerstvem zdravotnictví.

Klinické studie jsou stručně shrnuty takto:

  • Kožní vlastnosti:

Mnoho typů jílu jsou komerčně dostupné v různých půdách a prostředí po celém světě. Základní vlastnosti jsou velmi podobné, ale jíly z mořských sedimentů obvykle mají vyšší obsah minerálů než jiné jíly.
Všechny typy fango mají tepelné vlastnosti a mohou být zahřáté a uplatňovány na kůži k její podpoře a zlepšení krevního oběhu. To pomáhá k vstřebávání živin otevřením folikulů, a zlepšuje výrazně elasticitu kůže. Na rozdíl od běžného jílu, bahna a rašeliny má terapeutické vlastnosti díky zvýšené úrovni minerálů.
 

Jedna zajímavá studie jasně dokázala, tento důkaz vysvětlit, při použití v dvojitě zaslepené randomizované klinické studii:

Minerální bahenní zábal jako placebo? Tak se dá také nazvat studie M. Harariho, kde byl použit Sea Clay a černé bahno v komerčním nahřívacím balíčku. Zábaly, byly použity u pacientů, kteří trpí osteoartrózou na kolenou.

  • Skupina č.1 obdržela komerční balíček zahřátého černého bahna
  • Skupina č.2 obdržela originální přírodní zahřátý Dead Sea Clay

Podstatné rozdíly v zlepšení mezi oběma skupinami ukázaly jasně, že topný proces není zodpovědný za příznivý účinek aplikace bahna, ale přítomnost minerálních látek!
Clay je vysoce absorpční a dokáže vytáhnout toxické látky a vlhkosti uložené pod kůží. Tato akce simuluje krevní a lymfatický oběh. Jílové minerály, používané v estetické medicíně a v kosmetických prostředcích, jsou účinnou látkou v geotherapy, pelotherapy a paramuds ačkoliv dochází bezprostředně k  mírnému vysušení kůže, čímž může pomáhat přirozené exfoliaci a zlepšují struktury zánětlivé pokožky. (Prokrvující efekt a mírné zčervenání pokožky velmi rychle vymizí.)

Marco Harari
Anales de Hidrología Médica

2012, sv. 5 Num. 1, 75 - 88

  • Terapeutické vlastnosti:
  1. Terapie revmatoidní artritida - Jordánsko: 342 pacientů s klasickou revmatoidní artritidou byly náhodně rozděleny do 2 skupin 171 pacientů pro každou skupinu. Statisticky významné zlepšení bylo pozorováno ve skupině, která používala toto bahno z Mrtvého moře.
  2. Klinická účinnost při hypertenzi (64 pacientů se podíleli na studii).
  3. Klinická účinnost při léčbě Acne Vulgaris (81 pacientů).
  4. Klinická účinnost při při léčbě psoriázy (bylo zapojeno 114 pacientů). 4 měsíce dvojitě zaslepené a kontrolované studie (32 pacientů).
  5. Klinická účinnost při léčbě ekzému (220 pacientů).

Výsledky byly tak slibné, že lékaři, kteří tuto studii zahájili, založili společnost na produkci a výrobu produktů z Mrtvého moře.

  • Kosmetické studie:

Vliv na mechanické vlastnosti kůže (160 osob). Tyto studie dokazují jasný vliv na zlepšení kvality kůže a její obnovy.

Závěr: Výsledky in vivo a in vitro studie prokázaly jednoznačně vysoký potenciál
těchto minerálů z Mrtvého moře pro kosmetické účely. Obsažené minerály které jsou součástí tohoto bahna, (zejména Hořčík a síra) se zdají být významné aktéry revmatologie a dermatologie.

Dr. Jammal Dabbas, MD
Jordan Fakultní nemocnice
Amman, Jordánsko

Působnost: Johns Hopkins School of Medicine, MD
Echo-kardiologické oddělení z Mayo Clinic Medical Center
Vedoucí sekce echo-kardiologie / srdeční centrum King Hussein Medical Center
Intervenční Kardiolog KHMC
Senior Consultant v intervenční kardiologii
Board Certified z vnitřního lékařství a kardiologie
JCB, JBIM, ECFMG


 

V této kategorii nejsou žádné produkty.