Domů Seznam přání (0) Účet Nákupní košík Objednat
x

Bahenní zábaly

Bahenní zábaly

Bahenní zábaly

Celkový teplý bahenní zábal

Unikátní lázeňská formující a detoxikační procedůra, která opravdu funguje a je nejoblíbenější mezi ženami trpícími celulitidou.Teplý bahenní zábal z bahna Mrtvého moře výborně regeneruje a doporučujeme jej pro zmírnění bolestí při revmatismu a artritidě, napomáhá hojení pooperačních stavů, ran a jizev. Výrazné účinky vykazuje bahno při léčbě celulitidy, kožních onemocnění typu akné, lupénky, ekzémů a lišejů. U žen s větším rozsahem celulitidy je úbytek obvodu problematických partií měřitelný v centimetrech.

Účinky bahenního zábalu

 • Vypnutí pokožky
 • Vyhlazení nerovnosti kůže
 • Výživa pokožky
 • Drenážní účinek

Proč teplý bahenní zábal?

Zahřátím bahna před jeho aplikací dojde k rozpuštění krystalů solí a minerálů, snadněji se aplikuje. Zároveň je nahřáté na teplotu lidského těla pro aplikaci mnohem příjemnější a v kombinaci se zábalem dochází k maximálnímu využití solí, minerálních a stopových prvků a zvýšení léčebných a relaxačních účinků. Pro nejlepší účinek je vhodné bahenní kúru (zábal) 8-10x opakovat s odstupem několika dní.

Budete potřebovat:

 • 1 x Formula Thalasso & Spa
 • mikrotenová folie

Postup

 1. Nasypte obsah balení (100 – 200g) do misky a zalejte teplou vodou cca 40 - 42°C.
 2. Po nahřátí a před aplikací bahno v misce řádně promíchejte. Teplota masky pro nanesení na tělo je přibližne 37°C.
 3. Bahno naneste na celé tělo, popř. i vlasy a obličej (vyhněte se kontaktu s očima i okolí očí)
 4. Celé tělo zabalte igelitovou nebo mikrotenovou fólií a nechte působit 20 minut (dobu působení je možné i lehce prodloužit)
 5. Osprchujte tělo čistou vodou (bez použití mýdla) a setrvejte pokud možno ještě hodinu v teple.

Doporučení při použití proti celulitidě

Pokud budete zábal z bahna Mrtvého moře používat pro odbourání celulitidy, bahno aplikujte na kritická místa a zakryjte folií a suchým ručníkem. Nechte bahno působit 30 až 45 minut. Pak bahno smyjte pouze vodou bez použití mýdla, aby účinné minerální látky mohly maximálně působit. Pro odbourání celulitidy používejte tuto proceduru 2-3 krát týdně po dobu jednoho měsíce. Udržovací zábaly pak provádějte 1-krát za měsíc nebo podle potřeby.
 
Upozornění: bahno nepoužívejte na otevřené rány, křečové žíly, infekce kůže. Celkový zábal nepoužívejte v případě kardiovaskulárních problémů, v těhotenství a při neléčeném vysokém tlaku.