Domů Seznam přání (0) Účet Nákupní košík Objednat
x

Podívejte se na rozdíl

Podívejte se na rozdíl

Podívejte se na rozdíl

Nekupujte zajíce v pytli! Čtěte složení výrobků na obalech. Rozdíl v kvalitě našeho jílu, ve srovnání s běžně dostupným je jasně vidět!!

Pro informace uvádíme přesné složení obou výrobků na obrázku:

  • Na levém obrázku vidíme běžně používaný jíl v lázních renomované značky, nedostatečně zpracovaný, který obsahuje škodlivé konzervační látky (parabeny). Tento produkt se prezentuje jako přírodní bahno z mrtvého moře pro vaše zdraví. Podle nás a uvedeného složení tohoto produktu, nelze hodnotit z hlediska zdraví ani bezpečnosti příliš pozitivně tento přípravek!

Informace o některých obsažených látkách v tomto značkovém přípravku:

INCI ingredients: Bentonite, Water (Aqua), Propylene Glycol, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Aluminia, Silica, Linalool, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben.

Propylene Glycol - syntetická látka, která se používá jako rozpoštědlo. Může způsobit alergii. Aluminia - jedná se o organickou sloučeninu oxidu hliníku. Tato chemická látka se používá jako plnidlo nebo protispékavá látka. Pro člověka je toxická. Silica - jedná se o oxid křemičitý, tedy obyčejný písek. Není rozpustný ve vodě a záleží na velikosti částic, které můžou být při výrobě rozemleté. Parabeny - jsou to chemické látky, které jsou pro člověka toxické a mohou způsobit podráždění pokožky.


  • Na pravém obrázku je náš nejjemnější a nejčistší Dead Sea Clay, bohatý na minerální látky, bez konzervačních látek a vždy čersvý. Je složeno pouze z nejčistších mořských extraktů minerálního bahna z Jordánského mrtvého moře. Může obsahovat stopy soli a mořských řas.

Active Ingredients :  100% Extract Mineral Dead Sea Mud (No Kaolin, No Glycerin, No Color, No Fillers, No Preservative & No Paraben)
INCI: Maris limus. CONTENT (mg/kg.ppm) +/- 12%: KCl - 8910, NaCl - 49275, MgCl2 - 79380, CaCl2 - 24840, Fe - 2700, Zn - 76.77, Cu - 15.687, Mn - 229.176


A jaký je tedy vlastně rozdíl mezi Dead Sea Clay a klasickým jílem či bahnem z mrtvého moře?

Ten hlavní, kromě výše zmíněných benefitů (absence nežádoucích konzervačních látek či bakterií, kvasinek a plísně) je v množství minerálů, které naše Dead Sea Clay obsahuje a kvůli kterému si tento druh produktu kupujeme! Hoteliéři navíc ocení jemnost produktu pro Spa a Balneo koupele, kde nehrozí ucpávání odpadu kamínky a velkými částicemi z bahna. Náš produkt se úžasně rozpouští ve vodě.

 

Proč se vlastně musí také bahno konzervovat?
Použití konzervačních prostředků v kosmetice slouží k ochraně zdraví spotřebitelů. Bahno se konzervuje, aby se zabránilo růstu mikroorganismů, pro které je obsažená voda ideální živnou půdou. Riziko zdravotních následků plynoucích z nestabilizovaných výrobků je větší, než riziko plynoucí z možných nežádoucích reakcí na kvalitní konzervační látky.

Ovšem Dead Sea Clay je sušeným extraktem, který není třeba konzervovat. Navíc čerstvost vzorce zajišťuje vakuové balení, každé jednotlivé porce, která se smíchá s vodou těsně před použitím.