Domů Seznam přání (0) Účet Nákupní košík Objednat
x

Proč zásaditě ke zdraví?

Proč zásaditě ke zdraví?

Proč zásaditě ke zdraví?

Překyselení organismu je jedna z nejnebezpečnějších civilizačních chorob. Naše tělo se překyselení snaží neutralizovat odebráním zásaditých látek z vaziva, cév, kostí. Úbytek minerálů z těla však následně vede k vážným nemocem: infarktu, mozkové příhodě či osteoporóze, revmatismu, dně, artritidě, ledvinovým kamenům, rakovině, cukrovce, vysokému krevnímu tlaku či obezitě.

Zdraví je  přímo závislé na rovnováze kyselost a zásaditost. Doplnění minerálů a odkyselení je základem každé léčebné terapie a prevence. Acidobazická rovnováha je dynamická rovnováha kyseliny a zásad uvnitř organismu. Hodnota pH určuje stupeň kyselosti, či zásaditosti organismu. PH moče 4, je silně kyselé, pH 7 je neutrální (ani kyselé, ani zásadité), pH 9 je silně zásadité. Většina lidí má dnes překyselený organismus s pH pod 6, a je tak nebezpečně ohrožena nemocemi. Léčba překyselení musí být dlouhodobá.

Jedinou správnou cestou k uzdravení je důkladné odkyselení. Tělo má obrovskou schopnost regenerace, což dokládá fakt, že celá desetiletí člověk přežívá i navzdory špatnému životnímu stylu, jen je třeba mu pomoci. Pokud tělo trpí překyselením roky nebo desetiletí, často už nestačí jen přejít na zásadité potraviny, jako je syrové ovoce, zelenina a čerstvě vymačkané šťávy. Člověk potřebuje po delší čas speciální výživu v podobě potravních doplňků, která by doplnila minerální látky v těle. Zároveň je třeba alespoň do odeznění problémů omezit nebo vyřadit z jídelníčku ty potraviny, které způsobují překyselení, jako je maso, sýry, pečivo, mléko nebo cukr.

Jak se odkyselit

  • Jezte denně dostatek čerstvé zeleniny a ovoce
  • V průběhu dne vypijte alespoň 2 litry čisté vody
  • Omezte pití alkoholu a kouření cigaret
  • Zhluboka dýchejte i vydechujte
  • Jezte pomalu a jídlo důkladně pokousejte
  • Omezte konzumaci kyselinotvorných potravin
  • Zdravý pohyb, ale také spánek je velmi ůležitý

Pro potřebné odkyselení organismu se nejde jen cestou stravování, jak by se zdálo, ale způsobů je více. Jídlo je jistě to hlavní, ale také správné dýchání, pohyb, klid a schopnost uvolnění nebo třeba koupel. Kůže má velkou schopnost vstřebávat zásady, což dobře věděla i Kleopatra.

Koupel pro acidobazickou rovnováhu pomáhá tělu se zbavit toxinů pod pokožkou. Ionty, které proniknou do organismu, působí na cévní systém, hladké svalstvo, trávení, látkovou výměnu, vegetativní a hormonální systém.

Použití Dead Sea Clay: přibližně 200g minerálů Thalasso & Spa rozpusťte v cca 37 ° C teplé vody pro celou vanu. Optimální doba koupele je 20-30 minut. Doporučujeme zároveň jemně masírovat kůži, aby došlo k prokrvení, kůže je potom velmi jemná, vláčná a lesklá.

Profesionální salony a lázně doporučují na detoxikaci a odkyselení rovněž Magic Wrap, v překladu kouzelný zábal, který Vám zároveň pomáhá nastartovat lymfatický systém.

Více na magicwrap.cz